Des Sanayi Sitesi Baca Temizliği

Bacaların içerisinde biriken partiküller zamanla tıkanıklığa neden olur ve bu durum bazı risklerin ortaya çıkmasını tetikler. Özellikle gazların etkili bir şekilde tahliye edilmemesi, zehirlenme durumlarının yaşanmasına neden olabilir. Bu durum sanayi sitelerinde daha fazla görüldüğü için sanayi sitesi baca temizliği, önem verilmesi gereken konulardan bir tanesidir.

Sanayi sitelerinde bulunan bacaların zamanında temizlenmesi, yangın risklerini de azaltmaktadır. Çünkü zamanında temizlenmeyen bacalarda ciddi miktarda zift oluşmakta ve oluşan zift çok çabuk yanmaktadır. Olası bir yangın durumunda ise sadece bacanın olduğu yapı değil etraftaki diğer yapıların da etkilenmesi söz konusudur. Bundan dolayı temizliğin periyodik olarak yapılması gerekir. Normal yapılarda yılda bir defa yapılması yeterli olan baca temizliğinin sanayi sitelerinde yılda birkaç kez yapılması gerekmektedir.

Des Sanayi Sitesi Baca Temizliği Raporu

Baca temizliği deyince insanların aklına fırçaları alarak bacaların temizlenmesi gelebilmektedir. Fakat baca temizliği sanıldığı kadar bir iş değildir. Etkilerinden dolayı zorunlu hale getirilen baca temizliğinin bu alanda uzman ve yetkili firmalar tarafından yapılması gerekmektedir. Des sanayi sitesi baca temizliği yapıldıktan sonra bu firmalar, bacanın genel durumunu gösteren bir rapor verirler ve bu rapor farklı alanlarda kullanılır.

Baca temizliği sonrasında verilen rapor, ilk defa gaz alacak olan yerlerin ilgili birimlere sunması gerekmektedir. Raporu olmayan yerlere gaz verilmemekte ya da gazların kesilme durumu ortaya çıkmaktadır. Böyle bir uygulama, insanların güvenliklerini daha etkin bir şekilde sağlamak için yapılmaktadır. Bundan dolayı da ilgili resmi birimlerin taviz göstermeleri gibi bir durum söz konusu değildir.

Des Sanayi Sitesi Baca Temizliği ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Baca temizliği, yapıların özellikleri ve tahliye edilen gazlara göre farklı şekillerde yapılabilir. Des sanayi sitesi baca temizliği de buna bağlı olarak standart olarak değil farklı şekillerde yapılmaktadır. Öncelikle bu işlemin mutlak surette uzman ekipler tarafından yapılması ve sonrasında ise gerekli baca kontrollerinin yapılması gerekiyor. Böylece bacalarda bulunan sorunlar, temizliğin hemen ardından ortaya çıkmış olacaktır. Bu ise yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçecektir.

Alp Baca Temizleme

Her yıl onlarca insanımız soba, şofben ve bacalardan kömür ve doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kalmaktadır.Her türlü ihtiyaç için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="1"]
İstanbul
08503039394 - 05327674809
mail
Call Now Button