Sanko Sanayi Sitesi Baca Temizliği

Sanayi sitelerinde bulunan işletmelerde ve imalathanelerde kullanılan ürünler sebebiyle ortaya çıkan gazların tahliyesi, yapılarda yer alan bacalarla yapılmaktadır. Sanko sanayi sitesinde bulunan bacaların periyodik olarak temizlenmesi, gaz tahliyesinin etkin bir şekilde yapılması adına son derece önemlidir. Sanko sanayi sitesi baca temizliği, burada bulunan insanların can güvenlikleri için son derece önemlidir ve aksatılmadan yapılması gerekmektedir.

Sanayi bölgelerinde kullanılan aletler ve cihazlar, farklı gazların oluşmasına neden olduğundan buradaki bacaların üzerindeki yükün daha fazla olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Üstelik, farklı maddelerin bu gazlarla birleşmesi sonucunda bacalarda oluşan birikintiler çok daha fazla olmaktadır. Buna bağlı olarak bunların temizlenmesi de nispeten biraz daha zordur.

Sanko Sanayi Sitesi Baca Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Baca temizliğinin yapılmasındaki temel amaç, bacaların görevlerini eksiksiz ve tam olarak yerine getirmesidir. Eğer Sanko sanayi sitesi baca temizliği zamanında yapılmaz ise bacalar, gazların tahliye edilmesi noktasında yetersiz kalacak ve bu da çok ciddi bir sorun oluşturacaktır.

Öncelikle gazların tahliye edilmemesi, insanların zehirlenmesi gibi sonuçları felaket olarak yorumlanacak olaylara sebep olabileceği gibi bacaların yanmasına dahi sebep olabilir. Sanayi bölgesinde yaşanacak bir yangın, çok korkunç sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu ve benzer sorunların yaşanmaması için baca temizliğinin periyodik olarak yapılması gerekmektedir. Üstelik temizliklerin normal ev ve işyerlerine göre daha sık yapılmalıdır.

Sanko Sanayi Sitesi Baca Temizliği Nasıl Yapılır?

Baca temizliğinin standart bir prosedürü olmasına karşın, yapıların durumuna bağlı olarak farklı yöntemler kullanılabilir. Fakat Sanko sanayi sitesi baca temizliği mutlaka yetkili bir firma tarafından yapılmalıdır. Çünkü yetkili firma tarafından yapılan temizlik işlemi sonrasında rapor verilir ve bu rapor bazı işlemler için zorunludur.

Baca temizliğine başlamadan önce gerekli olan güvenlik önlemleri alınmalıdır. Hem temizliği yapan kişiler için hem de çalışanlar için önlemler alındıktan sonra işleme başlanmalıdır. Bu aşamadan sonra ise önce fiziksel olarak bacalar temizlenir. Daha sonra ise gerekli görülmesi halinde kimyasal maddeler kullanılarak temizlik işlemi tamamlanır ve bacalar ilk günkü haline döndürülür.

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

zamaninda gelip tam olarak konustugunuz gibi baca temizleme islerimiz yapildi.cok memnun kaldik,tesekkur ederiz

18 Kasım 2020
İstanbul
08503039394 - 05327674809
mail
Call Now Button