Tuzla Sanayi Sitesi Baca Temizliği

Sanayi sitelerinde yapılan üretimler ve diğer işlemler, farklı gazların oluşmasına neden olabilir. İnsanların bu gazlardan etkilenmemesi için hızlı bir şekilde bacalar vasıtasıyla gazların dışarı tahliyesi çok önemlidir. Ülkemizin önemli sanayi noktalarından birisi olan Tuzla sanayi sitesi için de bu durum geçerlidir. Söz konusu işlemlerin sorunsuz olarak yapılabilmesi için Tuzla sanayi sitesi baca temizliği, periyodik olarak yapılmalı ve bacaların işlevlerini tam olarak yerine getirmesi sağlanmalıdır.

Yapılan işlemler sonucunda ortaya çıkan gazların bir kısmı, bacaların yan yüzlerine yapışmakta ve zamanla burada farklı maddelerin birikmesine neden olmaktadır. Bu durum ise bir süre sonra tıkanıklık olarak sonuçlanacağından insanların bu aşamaya gelmeden temizliği yaptırmaları gerekmektedir.

Tuzla Sanayi Sitesi Baca Temizliği ve Önemi

Sanayi sitelerinde meydana gelen gazlar sebebiyle bacaların üzerindeki yüklerin normal yapılardan çok daha fazla olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Tuzla sanayi sitesi baca temizliği ise buna bağlı olarak yıl içinde birkaç kez yapılarak, bu yükün oluşturduğu baskı azaltılmalıdır.

Baca temizliği, yasal olarak zorunlu tutulan işlemlerden bir tanesidir ve mutlaka uzman ekipler tarafından yapılması gerekmektedir. Bu alanda gerekli eğitimi alan personellerin bulunduğu yetkili firmalar, baca temizliğini yaptıktan sonra bu işlemle ilgili bir takım raporlar vermektedir. Bu rapor ise resmi birimler tarafından bazı işlemlerde istenmektedir. Özellikle gaz kullanımı noktasında yapılan başvurularda bacaların işlevlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirdiği anlamak için bu rapor zorunlu olarak istenmektedir.

Tuzla Sanayi Sitesi Baca Temizliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Baca temizliği yaparken öncelikle bacada biriken partiküllerin türü belirlenmelidir. Çünkü buna uygun temizleyiciler kullanıldığında bacaların temizliği çok daha etkili olarak yapılmış olacaktır. Tuzla sanayi sitesi baca temizliği için bu aşamadan sonra ise mutlaka güvenlik tedbirleri alınmalı ve sonrasında işleme başlanmalıdır. Böylece baca temizliği esnasında herhangi birisine zarar gelmesi engellenmiş olacaktır.

Temizlikler genel olarak iki aşamadan meydana gelse de bazen aşamaların sayısı biraz daha fazla olabilmektedir. Bacalardaki birikintilerin türüne bağlı olarak uygun yöntemler kullanılmalı ve böylece bacalar etkin olarak temizlenmelidir.

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

zamaninda gelip tam olarak konustugunuz gibi baca temizleme islerimiz yapildi.cok memnun kaldik,tesekkur ederiz

18 Kasım 2020
İstanbul
08503039394 - 05327674809
mail
Call Now Button