Ümraniye Baca Temizliği

İnsanların kullandıkları ısıtma sistemleri, şömineler, mutfaklar ve benzer yerlerde oluşan gazların tahliyesi, bacalardan yapılmaktadır. Bundan dolayı bacaların işlevlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekir. Aksi durumda söz konusu tahliye işlemleri yapılamayacak ve insanların bulunduğu ortamlara zehirli gazlar dolarak istenmeyen olayların yaşanmasına sebep olacaktır. Ümraniye baca temizliği bundan dolayı periyodik olarak yapılmalıdır.

Bacaların üstlenmiş oldukları görevlerin son derece hayati olmasından dolayı bazı yasal prosedürler düzenlenmiştir. Bunlara göre özellikle insanların toplu olarak bulundukları hastane, restoran ve AVM gibi yerlerde bulunan bacaların periyodik olarak temizlenmesi zorunlu tutulmaktadır. Ayrıca söz konusu işlemin herhangi birisi tarafından değil, bu alanda uzman olan ekipler tarafından yapılması gerekmektedir.

Ümraniye Baca Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Baca temizliğinin uzman ekipler tarafından yapılma zorunluluğu, izlenecek prosedürü de zorunlu hale getirmiştir. Yapılacak olan bütün işlemlerin Ümraniye baca temizliği sonunda rapor haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece bacaya yapılan işlemler ve bacanın genel durumu tespit edilmiş olacaktır.

Baca temizliği yapılırken farklı aşamalar olduğu bilinmesi gerekiyor. Ayrıca söz konusu aşamaların insanların yaşamları için önemli bir risk oluşturduğu da unutulmamalıdır. Bundan dolayı da mutlak surette baca temizliğinin profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekir. İnsanların kendi başlarına baca temizliği yapmaya çalışması çok risklidir ve bunun sonuçları tahmin edilenden çok daha ağır olabilir.

Baca temizliğinin ilk aşamasında fiziki olarak işlem yapılır ve biriken bütün partiküller özel olarak tasarlanan aletlerle yerlerinden sökülür. Bu aşamadan sonra ise kimyasal temizliğe geçilir ve fiziksel temizlikle çıkmayan atıklar böylece bacalardan sökülür. Yapılan işlemlerin ardından bacaların ilk günkü gibi temiz olduğu görülecektir.

Baca Temizliği Raporu ve Önemi

Ümraniye baca temizliği yapıldıktan sonra temizliği yapan ekipler tarafından baca raporu düzenlenmektedir. Bu rapor son derece önemli olup yapılan işlemlere ait bütün ayrıntılar burada yer alır. Ayrıca bacanın genel durumunu da söz konusu rapor gösterir. Bundan dolayı özellikle ilk defa doğal gaz açılacak yerlerde bu rapor ilgili birimler tarafından istenmekte ve bacalar yeterli özelliklere sahipse doğalgaz için onay verilmektedir.

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

zamaninda gelip tam olarak konustugunuz gibi baca temizleme islerimiz yapildi.cok memnun kaldik,tesekkur ederiz

18 Kasım 2020
İstanbul
08503039394 - 05327674809
mail
Call Now Button