Kadıköy Baca Temizliği

Baca temizliği periyodik olarak yapılması gereken önemli bir işlemdir. Bacaların içerisinde zamanla biriken tortular, zehirli gazların dışarıya atılması noktasında bazı sıkıntılar yaşanmasına neden olmakta ve bu da insanların hayatlarını risk altına sokmaktadır. Kadıköy baca temizliği hizmetleri alınarak, söz konusu risk sıfıra indirilmelidir.

Bacaların içerisinde biriken partiküllerin başlarda önemsiz görülse de zaman içerisinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Zehirli gazların insanların bulunduğu ortama dolması ve bacaların kaplandıkları ziftten dolayı yanması buna örnek olarak gösterilebilir. Bu tür olumsuzlukların tamamının insanların hayatlarını tehlikeye düşürdüğünün unutulmaması gerekir.

Kadıköy Baca Temizliği ve Yağlı Kanal Temizleme

Bacalarda sadece tahliye edilen dumandan dolayı partiküller birikmez. Özellikle restoran ve mutfak bulunan yapıların bacalarında, yapılan yemeklerden kaynaklı olarak yağ tabakası da oluşmaktadır. Bu yağ tabakası, hem bacaların tıkanmasına neden olur hem de zamanla yangın riskinin artması gibi farklı bir riski oluşturur. Kadıköy baca temizliği hizmetleri sayesinde söz konusu risklerden kurtulmak mümkündür.

Yağlı kanal temizleme işlemi, normal baca temizliğinden daha zordur ve mutlaka profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekmektedir. Bu işlem için özel olarak geliştirilen aletler ve temizlik ürünler bulunmaktadır. Temizliğin ilk aşamasında fiziki olarak biriken tabakanın temizliği yapılmalıdır. Daha sonra ise özel temizleyiciler kullanarak yağ tabakası, bacadan tamamen sökülmelidir. Bu işlemlerin normal kişiler tarafından yapılması mümkün değildir. Son olarak ise bacanın genel kontrolü yapılmalı ve çatlaklar kapatılmalıdır. Böylece tahliye edilen dumanın farklı bir noktaya sızması engellenmiş olacaktır.

 

Kadıköy Baca Temizliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Baca temizliği yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bu hususlar dikkate alınarak hareket edilirse, elde edilecek olan sonucun beklentileri karşılama oranı daha yüksek olacaktır. Kadıköy baca temizliği yapılırken, bacanın yapısına uygun yöntemlerin kullanılması gerekir. Örnek vermek gerekirse restoran ile fabrikanın bacasının farklı yöntemler kullanılarak temizlenmesi gerekmektedir. Böylece temizlik daha etkin bir şekilde yapılmış olacaktır. Uygun yöntemlerin kullanılmaması durumunda ise temizlik etkili olarak yapılamayacak ve bu da bir süre sonra bacaların tıkanmasıyla sonuçlanacaktır.

Alp Baca Temizleme

Her yıl onlarca insanımız soba, şofben ve bacalardan kömür ve doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kalmaktadır.Her türlü ihtiyaç için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="1"]
Konaklar mahallesi orgeneral izzetin aksalur caddesi No:29/b-1 4.Levent Beşiktaş/İstanbul
08503039394 - 05327674809
info@bacatemizleme.com
Call Now Button