Şömine Tadilatı

Evinize başarıyla bir şömine ekleyebilmek için, göz önünde bulundurulması gereken ilk şey nasıl sığacağıdır. Şöminenin oturma odasının bir parçası olarak görülmesi gerekiyor. Neyin değiştirilmesi gerektiğini kendiniz anlamak veya bir müteahhitle görüşmek istediğinizde, oturma odanızın boyutları düşünülmelidir.

Evin halihazırda küçük fakat sessiz bir oturma odası varsa, o zaman şansı daha büyük hale getirilmesi gerektiğidir. Daha büyük salonlar yangına daha elverişli olabilir, çünkü yangının akması için daha fazla alan vardır ve herhangi bir kaza sonucu yangın çıkma olasılığı yoktur.

Profesyonel müteahhit, oturma odası tadilat sorunları ile size yardımcı olacak biri olsa da. Ek olarak, ana yatak odasına bir şömine eklemeye karar verirseniz, yeniden modelleme şirketi de size yardımcı olacaktır.

Bunun gerçekleşmesi için yapılması gereken farklı bir dizi önemli husus vardır, ancak, şöminenin gerçekleşmesi için yeterince büyük değilse, yatak odasını daha büyük hale getirme ihtimaliniz vardır.

Baca Temizliği

Genellikle halkımız yaza çıktığında sobasını ve borusunu temizleyip kenara koyar. Bacanın temizliği ile pek ilgilenmez. Halbuki sobaların sağlıklı yanabilmesi için bacaların çekişinin iyi olması gerekir.

Ülkemizde her yıl görülen baca yangınları yüzlerce insanımızı evsiz bırakmakta ve mal kaybına, çekişi uygun olmayan bacalarda ise ölümlere neden olmaktadır.
Genellikle halkımız yaza çıktığında sobasını ve borusunu temizleyip kenara koyar. Bacanın temizliği ile pek ilgilenmez. Halbuki sobaların sağlıklı yanabilmesi için bacaların çekişinin iyi olması gerekir. Bu nedenle, bacalarda zamanla oluşan çatlak ve delikler kontrol edilerek iyi havalarda bu tür onarımlar mutlaka yapılmalıdır.

Hayati önem taşıyan baca temizliği, en küçük ihmali bile geri dönüşü olmayan kayıplara neden olan zorunlu bir uygulamadır. Öte yandan, yangınların önüne geçmek için, yılda en az bir defa bacaların içi ehil kişiler tarafından temizlenmelidir. Bacalarda gerekli temizlik yapılmazsa bacanın çekmesi, sobanın yanması da problem olacaktır.Unutmayalım ki, bacaların temizliği ile hem yakıt tasarrufu sağlamış hem de olası herhangi bir gaz kaçağını önleyip ailemizin can güvenliğini sağlamış oluruz.

Alp Baca Temizleme

Her yıl onlarca insanımız soba, şofben ve bacalardan kömür ve doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kalmaktadır.Her türlü ihtiyaç için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="1"]

Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçiniz.

Call Now Button