Mecidiyeköy Baca Temizliği

İnsanların kullandıkları sobalar, şömineler ve doğalgaz, bazı zehirli gazların ortaya çıkmasına neden olur ve bunlar bacalarla tahliye edilir. Mecidiyeköy baca temizliği ise bu tahliye sürecinin sorunsuz bir şekilde yapılması için çok önemlidir. Çünkü söz konusu gazlar, zamanla bacaların yüzeylerinde pütürlü bir yüzey oluşmasına neden olur. Bu ise diğer partiküllerin burada tutunmasına zemin hazırlar ve başta yağlar olmak üzere bacalar farklı maddeler ile tıkanır. Sonuçta bacalar görevlerini tam olarak yerine getiremez ve bundan dolayı da insanların sağlıkları tehlikeye girer.

Baca temizliğinin periyodik olarak yapılması sayesinde yukarıda genel olarak bahsedilen sorunların tamamı engellenebilir. Böylece insanların sağlıkları ve hayatları koruma altına alınmış olur. Dışarıdan bakıldığında çok basit ve önemsiz bir detay gibi görünen baca temizliği son derece önemlidir ve bundan dolayı bazı yasal düzenlemeler dahi yapılmıştır.

Mecidiyeköy Baca Temizliği Nasıl Yapılır?

Baca temizliğinin herhangi bir kişi ya da firma tarafından yapılmaması gerekir. Bu temizliği yapabilecek yetkili firmalar vardır ve bunlardan yardım alınmalıdır. Mecidiyeköy baca temizliği yapabilmek için bir takım eğitimlerin alınması ve bunların sonucunda ilgili resmi birimler tarafından söz konusu firmalara yetki verilmesi gerekir.

Baca temizliği farklı şekillerde yapılabilir. Uygulanacak olan yöntemler bacanın türüne bağlı olarak değişmektedir. Özellikle yağlı maddelerle kaplı olan bacaların temizlikleri birkaç aşamadan oluşmaktadır. Böylece bacalar tamamen temizlenmektedir. Aksi durumda, yağların bacalardan sökülmesi çok kolay değildir. Bütün bu hususlar dikkate alınarak uygun yöntemler uygulanmaktadır.

Mecidiyeköy Baca Temizliği Raporu

Yetkili firmalar tarafından yapılan temizliğin ardından bir takım kontroller yapılmaktadır. Mecidiyeköy baca temizliği işleminin ardından bacanın genel durumunu anlatan bir rapor düzenlenmektedir. Bu rapor sayesinde bacanın zehirli gazları etkin bir şekilde tahliye edip edemeyeceği belli olur.

Baca raporu, doğalgaz açılması esnasında istenmektedir ve zorunludur. Özellikle yeni kiralama ve eski binalara ilk defa gaz alma esnasında bu rapor istenir ve olmaması halinde gaz verilmez. Böylece insanların güvenlikleri sağlanmış olur. Bundan dolayı baca temizliğini yetkili firmalara yaptırılması ve sonrasında rapor alınması gerekir.

Alp Baca Temizleme

Her yıl onlarca insanımız soba, şofben ve bacalardan kömür ve doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kalmaktadır.Her türlü ihtiyaç için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="1"]
Konaklar mahallesi orgeneral izzetin aksalur caddesi No:29/b-1 4.Levent Beşiktaş/İstanbul
08503039394 - 05327674809
mail
Call Now Button