Pendik Baca Temizleme

İnsanların kullandıkları yapılarda bulunan ısıtma ya da benzer sistemler tarafından oluşturulan duman ve zehirli gazların tahliyesi bacalardan yapılmaktadır. Bacalar böylesine önemli bir görevi yerine getirirken zaman içinde tahliye edilen gazlardan dolayı kirlenmekte ve partiküllerin birikmesi gibi bir durum ortaya çıkmaktadır. Bu durumun insanların hayatlarını tehlikeye düşürmemesi için mutlaka baca temizliği yapılması gerekmektedir. Pendik baca temizliği, profesyonellik gerektiren bir işlemdir ve mutlaka bu alanda yetkisi olan firmalar tarafından yapılmalıdır.

Baca temizliği, keyfi bir işlem olmayıp yasalarla düzenlenmiş bir işlemdir. Kullanılan bacaların durumuna göre 3 ay ile 1 yıl arasında değişen farklı periyotlarda bacaların temizliğinin yapılması gerekmektedir. Aksi durumda bacanın tamamen tıkanarak zehirli gazların içeriye dolmasına neden olabilir. Bu da insanların yaşamlarının tehlike altında olduğu anlamına gelir.

Pendik Baca Temizleme

Öncelikle bu işin uzman ekipler tarafından yapılması gerektiğinin belirtilmesi gerekiyor. Bu alanda uzman olmayan kişiler için bu iş son derece tehlikelidir ve istenmeyen durumlar yaşanabilir. Pendik baca temizliği yapılmadan önce bacaların genel durumu kontrol edilmeli ve temizliğin nasıl yapılacağı planlanmalıdır. Temizliğe başlamadan önce ise mutlaka güvenlik önlemleri alınmalı ve buna göre hareket edilmelidir.

Baca temizliğinde ilk olarak fiziksel temizlik yapılmalıdır. Bu işlem için özel olarak geliştirilen aletler vardır ve bunlar sayesinde bacaların içerisinde biriken partiküllerin tamamı rahat bir şekilde bacalardan sökülmektedir. Fiziki temizliğin dışında ise bacaların durumuna göre kimyasal temizlik de yapılabilir. Bu temizlik genellikle fiziki temizlikle çıkmayan kirler için kullanılır. Özellikle yağ tabakasının kaplı olduğu bacalarda uygulanması, önemli bir zorunluluktur. Aksi takdirde zamanla bu bacaların yanma riski ortaya çıkacaktır.

Pendik Baca Temizleme

Baca temizliğini yapan ekipler, özel bir eğitimden geçmekte ve bu eğitimi başarıyla tamamlamaları durumunda baca temizliği yapmaya yetkili olduklarını gösteren bir belge almaktadırlar. Pendik baca temizliği yaptıracak olan kişilerin, mutlak surette bu belgeye sahip olan firmalardan hizmet alması gerekir. Aksi durumda yapılan temizlik, ilgili prosedüre göre yapılmayacak ve bu da bacaların kısa bir süre sonra tekrardan tıkanmasına neden olacaktır.

Alp Baca Temizleme

Her yıl onlarca insanımız soba, şofben ve bacalardan kömür ve doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kalmaktadır.Her türlü ihtiyaç için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="1"]
Ataşehir/İSTANBUL
08503039394 - 05327674809
info@bacatemizleme.com
Call Now Button