Endüstriyel baca temizleme

Pişirme ocaklarında gazlı pişirme odunun kömürlü pişirme sonrasında çıkan dumanı tahliye eden yağlı baca ve davlumbaz sistemleridir.

Bu sistemlerin  kullanım yoğunluğuna göre düzenli şekilde temizlenmesi gerekir
Temizleme esnasında temizleyen firmanın yetkinliği çok önelidir.
Temizleme sıklıklarını üretim yoğunluğunu  ve sağlıklı bir yağlı baca sistemi belirler.
Yağlı bacaların temizleme periyodlarını her ilin itfaiye daire başkanlığı belirler ve binaların yangından korunma yönetmeliği  destekler .
Rapor haline getirilir
Her sistemin kirli havayı dışarı atabilmesi için  fan sistemi vardır bu mutfak baca fanları kazıma ve köpükleme yöntemi ile temizlenir  metal fan filtreleri tanzikli makine ve kimyasalla temizlenir
Bu yöntemde her aşama resimlenir iş sonun da öncesi ve sonrası diye raporlanır.
 

Robotik yağlı baca de davlumbaz temizliği

 
   Firmamız vizyonu itibari ile dünyada kendi sektörü ile ilgili gelişmeleri yakında takip etmektedir.  Dünyada bir çok ülkede kullanılan yağlı baca temizleme makinasını makine parkuruna dahil temiştir.
Dünyada bir çok ülkede kabul görmüş TEİNNOVA mutfak yağlı baca temizleme robotu bir çok  yağlı bacada içine girmeden temizleme imkanı sağlamaktadır. Güçlü kimyasalı ve döner fırçası ile kanal içinde köpükleme ve fırça yöntemi ile temizlik yapmaktadır kanalda biriken atık su ve kimyasallar drenajla kanaldan tahliye edilmektedir .
Mutfak davlumbazları köpük jenarötörü ıfoam ile köpükleme ve durulama sistemi ile temizlenmektedir
Mutfak yağlı baca fanları  yüksek basınçlı köpük jenarötü ile köpükleme ve durulama yöntemi ile temizlenir.

Baca Temizliği

Genellikle halkımız yaza çıktığında sobasını ve borusunu temizleyip kenara koyar. Bacanın temizliği ile pek ilgilenmez. Halbuki sobaların sağlıklı yanabilmesi için bacaların çekişinin iyi olması gerekir.

Ülkemizde her yıl görülen baca yangınları yüzlerce insanımızı evsiz bırakmakta ve mal kaybına, çekişi uygun olmayan bacalarda ise ölümlere neden olmaktadır.
Genellikle halkımız yaza çıktığında sobasını ve borusunu temizleyip kenara koyar. Bacanın temizliği ile pek ilgilenmez. Halbuki sobaların sağlıklı yanabilmesi için bacaların çekişinin iyi olması gerekir. Bu nedenle, bacalarda zamanla oluşan çatlak ve delikler kontrol edilerek iyi havalarda bu tür onarımlar mutlaka yapılmalıdır.

Hayati önem taşıyan baca temizliği, en küçük ihmali bile geri dönüşü olmayan kayıplara neden olan zorunlu bir uygulamadır. Öte yandan, yangınların önüne geçmek için, yılda en az bir defa bacaların içi ehil kişiler tarafından temizlenmelidir. Bacalarda gerekli temizlik yapılmazsa bacanın çekmesi, sobanın yanması da problem olacaktır.Unutmayalım ki, bacaların temizliği ile hem yakıt tasarrufu sağlamış hem de olası herhangi bir gaz kaçağını önleyip ailemizin can güvenliğini sağlamış oluruz.

Alp Baca Temizleme

Her yıl onlarca insanımız soba, şofben ve bacalardan kömür ve doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kalmaktadır.Her türlü ihtiyaç için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="1"]

Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçiniz.

Call Now Button