Avm Baca Temizliği

Özellikle restaurant, lokanta, steak house gibi mekanların iş yoğunluğuna göre periyodik olarak 10 -20 – 30 gün aralıklarla tekrarlanması gerekmektedir. Çünkü avm bacaları düzenli olarak temizlenmediği takdirde olası bir yangın çatı yangınına dönüşüp tüm avm ye zarar verebilecek duruma gelebilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İftaiye Amirliği tarafından baca temizleme firmalarına yetki belgeleri verilip, İstanbul çevresinde bu baca temizleme firmaları hizmet vermektedir.  Firmamız bu yetki belgelerine sahip, ekip üyelerine baca temizleme konusunda süreli eğitim veren, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sürekli denetlenen bir firmadır.

AVM’ler son dönemde giderek yaygınlaşan yapılardır ve insanlar buralarda zaman geçirmeyi yoğun olarak tercih etmektedir. AVM içerisinde çok sayıda işletme bulunurken bu işletmelerin bazıları farklı yakıtları tüketmektedir. AVM baca temizliği, işletmelerden kaynaklı gazların ve genel olarak ısıtma sistemlerinde oluşan zehirli gazların tahliyesinin sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlar. AVM’lerin yoğun şekilde kullanılması, baca sistemlerindeki yükün çok fazla olmasına neden olur. Bundan dolayı kısa bir süre içerisinde bacalarda tıkanma belirtileri görülebilir.

AVM içerisinde günün belli saatlerinde binlerce insan bulunmaktadır ve bacaların görevlerini yerine getirmemesi, bu kadar insanın bir anda karbon monoksit başta olmak üzere bir takım zehirli gazlara maruz bırakabilir. Böylesine bir durumun yaşanmaması adına temizliklerin periyodik olarak yapılması çok önemlidir.

Baca Temizliği

Genellikle halkımız yaza çıktığında sobasını ve borusunu temizleyip kenara koyar. Bacanın temizliği ile pek ilgilenmez. Halbuki sobaların sağlıklı yanabilmesi için bacaların çekişinin iyi olması gerekir.

Ülkemizde her yıl görülen baca yangınları yüzlerce insanımızı evsiz bırakmakta ve mal kaybına, çekişi uygun olmayan bacalarda ise ölümlere neden olmaktadır.
Genellikle halkımız yaza çıktığında sobasını ve borusunu temizleyip kenara koyar. Bacanın temizliği ile pek ilgilenmez. Halbuki sobaların sağlıklı yanabilmesi için bacaların çekişinin iyi olması gerekir. Bu nedenle, bacalarda zamanla oluşan çatlak ve delikler kontrol edilerek iyi havalarda bu tür onarımlar mutlaka yapılmalıdır.

Hayati önem taşıyan baca temizliği, en küçük ihmali bile geri dönüşü olmayan kayıplara neden olan zorunlu bir uygulamadır. Öte yandan, yangınların önüne geçmek için, yılda en az bir defa bacaların içi ehil kişiler tarafından temizlenmelidir. Bacalarda gerekli temizlik yapılmazsa bacanın çekmesi, sobanın yanması da problem olacaktır.Unutmayalım ki, bacaların temizliği ile hem yakıt tasarrufu sağlamış hem de olası herhangi bir gaz kaçağını önleyip ailemizin can güvenliğini sağlamış oluruz.

Alp Baca Temizleme

Her yıl onlarca insanımız soba, şofben ve bacalardan kömür ve doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kalmaktadır.Her türlü ihtiyaç için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="1"]

Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçiniz.

Call Now Button