Kağıthane Baca Temizliği

Yapıların görünmeyen bölümlerinden birisi olan bacalar, çok önemli bir görevi yerine getirmektedir. Bu görevin sorusuz bir şekilde yerine gelmesi için Kağıthane baca temizliği işleminin periyodik olarak yapılması çok önemlidir. Aksi durumda bacalar, işlevlerini bir süre sonra kaybedebilir ki bu da çok ciddi karbon monoksit zehirlenmelerine neden olacaktır. Bütün bu hususlardan dolayı temizliğin aksatılmadan yapılması gerekir.

Baca denilince insanların aklına genel olarak zehirlenmeler gelmektedir. Zamanında temizlenmeyen bacalar, gazları yeteri kadar etkili tahliye edemeyecek ve bu da zehirlenme gibi istenmeyen durumların meydana gelmesiyle sonuçlanacaktır. Fakat bunun haricinde farklı riskler de vardır ki bunlar insanların yaşamlarını tehdit ettiği gibi yapıları da tehdit etmektedir. Kullanıma bağlı olarak bacalarda zamanla yağ birikmesi de görülebilir. Bu ise diğer birikintilerle birlikte zamanla zifte dönüşecektir. Nihayetinde ise bacaların yanma riski artmakta ve bütün binayı tehdit eder hale gelmektedir.

Kağıthane Baca Temizliği Neden Önemlidir?

Baca temizliğinin periyodik olarak yapılması, insanların ve yapıların güvenliği için adeta bir zorunluluktur. Kağıthane baca temizliği işlemi bundan dolayı normal insanlar tarafından değil, uzman ekipler tarafından yapılmak zorundadır.

Baca temizliğini yapacak olan firmaların bir dizi eğitim alması ve temizliği bu standartlara göre yapması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra yetkili konuma geçen firma, baca temizliği sonrasında ise rapor düzenlemek zorundadır. Temizliğin nasıl yapıldığı ve bacanın son halini gösteren söz konusu rapor sayesinde yapılara doğalgaz verilip verilmemesi belirlenmektedir. Dolayısıyla da rapor, son derece etkilidir.

Kağıthane Baca Temizliği Nasıl Yapılır?

Yukarıda da ısrarla belirtildiği gibi Kağıthane baca temizliği, uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Çünkü bu işlem son derece risklidir ve bu alanda bilgisi olmayan kişilerin temizleme işlemi esnasında kendilerine ya da bacaya zarar verme durumu vardır. Bundan dolayı da temizlik için uzman bir ekipten yardım alınması gerekir.

Temizlik genel olarak iki farklı aşamadan oluşur fakat bazı özel durumlar olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Öncelikle fiziksel hemen ardından ise kimyasal temizlik yapılarak bacalar ilk günkü gibi temiz hale getirilir.

Alp Baca Temizleme

Her yıl onlarca insanımız soba, şofben ve bacalardan kömür ve doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kalmaktadır.Her türlü ihtiyaç için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="1"]
Konaklar mahallesi orgeneral izzetin aksalur caddesi No:29/b-1 4.Levent Beşiktaş/İstanbul
08503039394 - 05327674809
info@bacatemizleme.com
Call Now Button