Şömine Yedek Parça

Yaşam alanlarımızda hem ısınma hem de dekorasyonu tamamlayan bir unsur olarak günümüzde sıkça kullanılan şömineler modelleri ne olursa olsun kullanımlarına bağlı olarak yılın belli dönemlerinde bakıma ve temizliğe ihtiyaç duyarlar. Şömine temizliği ve bakımı hayati önem taşıyan, ihmal edilmemesi gereken son derece önemli konudur. Bakımı ihmal edilen şöminelerin ısıtma güçlerinin düştüğünü ve verimsiz hale geldiklerini söylemek mümkündür. Ayrıca bu durum kirli hava sağlıklı tahliye edilmediği için sağlığı tehdit edici etkisi olan bu kirli havanın yaşanan mekânlara dolmasına da yol açmaktadır.

Şömine temizliği yanı sıra ihtiyaç duyduğunuz her türlü şömine yedek parçası firmamız tarafından temin edilmektedir.

Baca Temizliği

Genellikle halkımız yaza çıktığında sobasını ve borusunu temizleyip kenara koyar. Bacanın temizliği ile pek ilgilenmez. Halbuki sobaların sağlıklı yanabilmesi için bacaların çekişinin iyi olması gerekir.

Ülkemizde her yıl görülen baca yangınları yüzlerce insanımızı evsiz bırakmakta ve mal kaybına, çekişi uygun olmayan bacalarda ise ölümlere neden olmaktadır.
Genellikle halkımız yaza çıktığında sobasını ve borusunu temizleyip kenara koyar. Bacanın temizliği ile pek ilgilenmez. Halbuki sobaların sağlıklı yanabilmesi için bacaların çekişinin iyi olması gerekir. Bu nedenle, bacalarda zamanla oluşan çatlak ve delikler kontrol edilerek iyi havalarda bu tür onarımlar mutlaka yapılmalıdır.

Hayati önem taşıyan baca temizliği, en küçük ihmali bile geri dönüşü olmayan kayıplara neden olan zorunlu bir uygulamadır. Öte yandan, yangınların önüne geçmek için, yılda en az bir defa bacaların içi ehil kişiler tarafından temizlenmelidir. Bacalarda gerekli temizlik yapılmazsa bacanın çekmesi, sobanın yanması da problem olacaktır.Unutmayalım ki, bacaların temizliği ile hem yakıt tasarrufu sağlamış hem de olası herhangi bir gaz kaçağını önleyip ailemizin can güvenliğini sağlamış oluruz.

Alp Baca Temizleme

Her yıl onlarca insanımız soba, şofben ve bacalardan kömür ve doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kalmaktadır.Her türlü ihtiyaç için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="1"]

Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçiniz.

Call Now Button