Otel bacası temizleme

Otel Baca Temizleme Servisi Faydaları

Otel baca temizleme servisi, merkezî sistemli ısıtma ve pişirme çözümlerine karşı uygulanan bir programdır. Yasal yönetmelikte yer alan kanunlara göre, otel ve benzeri işletmelerde yer alan bu merkezi baca sistemlerinin yıl içinde en az 2 kere temizlik ve bakım işlemleri yerine getirilmek zorundadır. Oteller; birçok şahıs ve topluluğun hizmet gördüğü geniş çaplı oluşumlardır. Bu binaların fonksiyonu; konaklama, yeme-içme, dinlenme, sosyal aktiviteler ve benzeri mübrem ve keyfî ihtiyaçların karşılanması üzerine planlanmıştır. Oldukça geniş bir yelpazede hizmet sunan otel binalarında, hem çalışanlar hem de konaklayanlar açısından tüm sağlık ve hijyen kurallarının eksiksiz bir şekilde sağlanması gerekir. Bu tip topluma açık kurumlara yönelik, devlet tekelli denetlemeler oldukça yoğunlaşmıştır. Bu yüzden otel bacalarının temizlik yönergesine uymak ve bu  işemlerin profesyonel ellerden sağlanması büyük öneme sahiptir. Baca temizlik servisimiz, otellerdeki tüm birimlere sağlıklı hava koşullarının sağlanması ve yangın gibi büyük çaplı olumsuzlukların yaşanmaması adına bütünsel bir temizlik hizmeti sunmaktadır.

Otel Merkezi Sistem Baca Temizliği

Otel baca temizlik servisi, insanların toplu halde fayda sağladığı binalarda, katı ve sıvı yakıt kullanımına bağlı tıkanan ve kirlenen baca kanallarının temizlik faaliyetidir. Bu kapsamda yer alan uygulamalar;

  • Endüstriyel mutfak bacası temizliği
  • Davlumbaz baca temizliği
  • Yağlı kanal temizliği
  • Kazan baca temizliği
  • Havalandırma kanal temizliği

Tüm bu spesifik mekanizmalar, farklı ihtiyaçlara hitap edecek bir niteliğe sahiptir. Otel sakinlerine yemek servisi verebilmek adına, bu bina içinde endüstriyel mutfaklar yer alır. Burada gün içinde pek çok sayıda yemek üretim faaliyeti yapılmaktadır. Ayrıca otel odalarında ısıtma sistemi bulunur. Ortak kullanım alanlarında, yeterli sayıda havalandırma boşluklarının da yer alması zorunludur. Bu kanallarda kullanım amacına yönelik pek çok atık birikintisi meydana gelir. Ayrıca yoğun nüfuslu binalarda, her türlü sistemin kullanımı da süreklilik arz etmektedir.

Otel Baca Temizleme Firması

Otel baca temizliği, Dinamik Baca Temizlik firmamızın tüm işletmelere sağladığı etkin ve çözüm odaklı hizmet kollarından biridir. Otellerde temiz hava koşullarının sağlanması, gıdaların hijyenik ortamlarda üretilmesi ve tüm ortak alanlarda oksijen düzeyinin yüksek olması insan ve çevre sağlığı açısından büyük önem taşır. Uzman ekibimiz bu toplum ihtiyaçlarının karşılanması yönünde, nitelikli bir hizmet sağlamaktadır.

Baca Temizliği

Genellikle halkımız yaza çıktığında sobasını ve borusunu temizleyip kenara koyar. Bacanın temizliği ile pek ilgilenmez. Halbuki sobaların sağlıklı yanabilmesi için bacaların çekişinin iyi olması gerekir.

Ülkemizde her yıl görülen baca yangınları yüzlerce insanımızı evsiz bırakmakta ve mal kaybına, çekişi uygun olmayan bacalarda ise ölümlere neden olmaktadır.
Genellikle halkımız yaza çıktığında sobasını ve borusunu temizleyip kenara koyar. Bacanın temizliği ile pek ilgilenmez. Halbuki sobaların sağlıklı yanabilmesi için bacaların çekişinin iyi olması gerekir. Bu nedenle, bacalarda zamanla oluşan çatlak ve delikler kontrol edilerek iyi havalarda bu tür onarımlar mutlaka yapılmalıdır.

Hayati önem taşıyan baca temizliği, en küçük ihmali bile geri dönüşü olmayan kayıplara neden olan zorunlu bir uygulamadır. Öte yandan, yangınların önüne geçmek için, yılda en az bir defa bacaların içi ehil kişiler tarafından temizlenmelidir. Bacalarda gerekli temizlik yapılmazsa bacanın çekmesi, sobanın yanması da problem olacaktır.Unutmayalım ki, bacaların temizliği ile hem yakıt tasarrufu sağlamış hem de olası herhangi bir gaz kaçağını önleyip ailemizin can güvenliğini sağlamış oluruz.

Alp Baca Temizleme

Her yıl onlarca insanımız soba, şofben ve bacalardan kömür ve doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kalmaktadır.Her türlü ihtiyaç için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="1"]

Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçiniz.

Call Now Button